ROX600 napęd do bramy przesuwnej Zobacz większe

ROX600 napęd do bramy przesuwnej

ROX600

Nowy produkt

ROX600- Napęd do bram przesuwnych o ciężarze do 600 kg z wbudowaną centralą sterującą przeznaczonych do użytku prywatnego. Przesuwa bramę z prędkością  0,18 m/sek. Cechuje go łatwość montażu, estetyczne wzornictwo, doskonałe.

Więcej szczegółów

2 Przedmioty

Ostatnie egzemplarze!

1 054,00 zł brutto

Więcej informacji

Napęd do bram przesuwnych o ciężarze do 600 kg z wbudowaną centralą sterującą, przeznaczony do użytku prywatnego. Nowa rodzina napędów oferuje prędkość przesuwu 0,18 m/s. Cechuje je łatwość montażu, estetyczne wzornictwo, doskonałe parametry i niezawodność. Mocny, wytrzymały, aluminiowy korpus zapewnia wieloletnie użytkowanie.

Najważniejsze cechy:

 • silnik 230V
 • wyposażony w system mechaniczny, który umożliwia otwieranie i zamykanie bramy w trybie ręcznym w przypadku braku prądu elektrycznego lub nieprawidłowego funkcjonowania bramy
 • możliwość regulacji czasu pracy, czasu przerwy, siły
 • napęd samohamowny, co oznacza że brama blokuje się mechanicznie po zatrzymaniu pracy silnika. Dzięki temu nie ma konieczności dodatkowego mechanicznego ryglowania bramy przy użyciu zamka, ani nie jest możliwe jej ręczne otwarcie.
 • funkcja płynnego zwolnienia podczas zamykania i łagodnego startu – polega na takiej zmianie prędkości, aby uniknąć silnego szarpnięcia w momencie otwierania lub zamykania bramy. Dzięki temu brama pracuje płynnie i nie hałasuje podczas pracy.  
 • możliwość podłączenia fotokomórek oraz lampy sygnalizacyjnej, zwiększających bezpieczeństwo użytkowania bramy

ParametrJednostkaWartość
Maksymalna długość bramym8
Maksymalny ciężar bramykg600
Zasilanie/Zasilanie silnikaV230/230
Pobór prąduA
MocW300
Prędkośćm/s0,18
Maksymalny moment startowyNm18
SiłaN600
Stopień ochronyIP44
Temperatura pracy°C min./max.-20/ +50
Wymiarymm330x210x303
Masakg11
CentralaROA38
Cykle na godzinę20

Siłownik 600 N, dedykowany do sterowania bramami przesuwnymi o wadze do 600 kg. Cechuje się stabilnymi parametrami pracy, niską awaryjnością i cichą pracą. W związku z czym jest doskonałym wyborem do realizacji systemu automatyki bram w domach prywatnych. Dodatkowymi zaletami siłownika ROX600 są:

 • Ślimacznica wykonana z wysokowytrzymałego nylonu o właściwościach samosmarownych. Odporna na chwilowe przeciążenia i miejscowy zanik filmu olejowego.
 • Przekładnia napędu identyczna jak w modelu ROBUS600
 • Dwa kondensatory - pierwszy "biegowy", drugi "rozruchowy"
 • Układ motoreduktora na łożyskach, który dodatkowo wycisza pracę siłownika
 • Funkcjonalna centrala sterująca ROA38 - płynna regulacja siły, czasu pauzy, itd.
 • Szczelna obudowa zewnętrzna IP44, identyczna jak w modelu ROBUS600. Dotyczy to również płyty podstawy i wymiarów montażowych

Nowa seria siłowników ROX jest następcą popularnej i niezawodnej rodziny ROBO. NICE ROX, podobnie jak NICE ROBO, jest dedykowany do rozwiązań domowych. Jego funkcjonalność i możliwości są tak dobrane, aby spełnić wymagania nawet najbardziej wymagających klientów.

Uwaga!
Siłownik nie jest przystosowany do pracy przemysłowej - w ciągu jednej godziny, może bezpiecznie wykonać do 20 cykli otwarcia / zamknięcia (40 cykli dla bram o długości 4 m).

 Siłownik samohamowny

Mechaniczny blokada bramu po zakończeniu ruchu
W stanie bezczynności, siłownik mechaniczne blokuje bramę, co uniemożliwia jej poruszanie się. Dzięki czemu, nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zamka lub rygla, aby zabezpieczyć bramę po zakończeniu manewru. Aby otworzyć bramę ręcznie, konieczne jest jej wcześniejsze wysprzęglenie.

Wysprzęglanie kluczykowe

Łatwe odblokowanie bramy gdy zabraknie zasilania
Siłownik ROX600,  posiada wygodny system wysprzęglania przy pomocy kluczyka. W sytuacji w której zabraknie prądu, wystarczy podejść do siłownika, przekręcić kluczyk i można ręcznie przesunąć bramę.

Centrala sterująca ROA38

Wysoka funkcjonalność siłownika
Na wyposażeniu siłownika znajduje się funkcjonalna centrala sterująca ROA38. Jej cechą charakterystyczną jest wyjątkowo prosty proces programowania i montażu - wszystkie wejścia i wyjścia są dokładnie opisane, co zmniejsza ryzyko popełnienia błędu podczas realizacji połączeń. Centrala posiada również wbudowany radioodbiornik FLO / FLOR / SMILO (pamięć 1024 pilotów) i realizuje funkcje:

    Działanie ręczne, pół-automatyczne i automatyczne
    Zamknięcie po przecięciu linii FOTO
    Działanie FOTO podczas otwierania
    Łagodny start i zamykanie

Regulacje:

    Czas pracy
    Czas pauzy
    Elektroniczna regulacja siły

Dodatkową zaletą centrali sterującej jest możliwość jej łatwego odłączenia od siłownika. Dzięki czemu prowadzenie prac serwisowych może być znacznie.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

ROX600 napęd do bramy przesuwnej

ROX600 napęd do bramy przesuwnej

ROX600- Napęd do bram przesuwnych o ciężarze do 600 kg z wbudowaną centralą sterującą przeznaczonych do użytku prywatnego. Przesuwa bramę z prędkością  0,18 m/sek. Cechuje go łatwość montażu, estetyczne wzornictwo, doskonałe.